Hutně a chutně 2/1995

Slezská evangelická církev a. v. se rozdělila na církve dvě. Příčinou podle denního tisku je neshoda o osobu biskupa, spolupracujícího v minulosti s komunistickou mocí.

Souvislost mezi televizním násilím a agresivním chováním diváků dokazují výsledky asi tří tisíc odborných studií. O tomto faktu a právu společnosti na obranu před násilím hovořil Pavel Říčan mj. v Přítomnosti na stránkách Literárních novin.

Vládní návrh zákona, týkající se financování církví, přinesl nečekanou novinku: namísto daňových asignací „církevní bony“. Představitelé církví nejsou nadšeni, lid se baví vtípky o vekslácích a prodeji odpustků. Vzhledem k vyjádření většiny politických stran je však málo pravděpodobné, že by tento vládní nápad v parlamentu uspěl.

KDU-ČSL propaguje sexuální výchovu ve školách. Podle předložené koncepce „sexuální pedagog nemusí být sexuálně normální“.

Š.

Omluva

Redakce se omlouvá za velké zpoždění č. 1/95, které bylo způsobeno nedostatkem recyklovaného papíru v tiskárně i papírně.