Evangelíci v Polsku

jsou takřka promilovou menšinou. Přesto začátkem tohoto roku začali vydávat – v krásné úpravě – čtvrtletník MYSL PROTESTANCKA (náklad 1000 ks), který chce oslovit více otevřené intelektuály nežli církevníky. Přináší mj. články Evangelíci v životě polského národa, Čím je protestantismus?, Zapomenuté kulturní tradice Horního Slezska.

Díky panu Petrilákovi z Osvětimi jsme ihned po vydání 1. čísla navázali kontakt, takže kromě vzájemné výměny našich časopisů se započala i užší spolupráce. Ve 3. čísle vyšel překlad mé rozhlasové úvahy „Sieci komputerowe a komunikacja bezposrednia“ (Protestant 4/96), pro další čísla se připravují překlady článků z holandskočeského sborníku Rozpravy, které by čtenářům měly přiblížit českobratrskou církev. Pro vás, tj. čtenáře Protestanta, oplátkou chystají reportáž ze Zelova. Nehledě k tomu, že je zvláštní dostávat poštu z Osvětimi a vidět své texty v polštině, těší mě podpora Protestanta ze strany opravdu nečekané. Mysli Protestanckiej přejeme, aby všechna její čísla šla tak na odbyt jako číslo první, které bylo okamžitě rozebráno.