Podpořte tábor

Podpořte tábor J. A. Komenského

Počátkem letošního roku synodní rada ČCE rozeslala do všech sborů leták, který textem i obrázky seznamoval s minulostí a současností bývalého Letního tábora Komenského, později Střediska evangelických kursů a nyní Tábora Jana Amose Komenského. 9. února 1995 byla konečně darovací smlouva zaregistrována na katastrálním úřadě v Hradci Králové. ČCE je tak opět majitelkou tábora. Naplnilo se přání synodů, aby tábor byl církvi navrácen.

Mezitím v něm už od roku 1991 v létě probíhaly synodní radou organizované rodinné rekreace, rekreace postižených dětí, tábory pro děti a další setkání. Tábor jsme převzali s rozestavěnou budovou, kterou nyní dokončujeme a v níž má být v dohledné době zahájen celoroční provoz. Bude v ní možno zajistit ubytování a stravování pro padesát lidí. Kromě zmíněných činností chceme nabídnout tábor ke konání kursů, konferencí a seminářů, školních pobytů, ozdravných pobytů a ubytování vůbec. Celková kapacita tábora v letních měsících je 150 osob. O dobudování tábora a jeho správu se stará synodní radou ustanovené představenstvo spolu se správcem tábora, který je zaměstnancem synodní rady. Členy představenstva jsou J. Čapek, M. Kellerová, T. Kellerová, K. Kolář, M. Kovářová, P. Otter (předseda), J. Sláma a J. Vondráček. Správcem je T. Matuška.

Na dokončovací práce v hlavní budově a úpravy areálu sháníme peníze a touto cestou se na vás obracíme s prosbou o Vaši podporu. Na farách si můžete vyžádat zmíněný leták s informacemi. Konto Tábora J. A. Komenského je u Komerční banky Hradec Králové pro dary korunové i devizové, účet 39531-511/0100, variabilní symbol 055. O příjmu Vašeho daru Vám zašleme potvrzení. Podpořte Tábor J. A. Komenského v Bělči n. O. Děkujeme těm, kteří svůj dar už zaslali. Těšíme se, že členové církve i další zájemci budou rádi využívat možnosti pobytu v táboře nejen v letním období, ale i v průběhu celého roku.

Představenstvo Tábora J. A. Komenského v Bělči n. O.