Hutně a chutně 4/2022

Do nepoužívaného kostela ČCE ve Zruči nad Sázavou se ve čtvrtek 21. dubna začali stěhovat první lidé. „Tímto krokem, který logicky vyvstal jako reakce na válečný konflikt, jsme jen uspíšili naplňování dlouhodobé vize naší českobratrské církve: probudit uzavřený zručský kostel a jeho spící sbor ke komunitní práci,“ předeslal koordinátor sbírky Pavel Bezděk. Celý objekt kostela se zahradou by vršovický sbor ve spolupráci s Diakonií ČCE – středisko Střední Čechy, městem Zruč a dobrovolníky chtěl proměnit v křesťansky orientované komunitní centrum Mikroregionu Posázavský kruh. Ve Zruči působil v padesátých letech Alfréd Kocáb, od doby, kdy se obec začala vylidňovat, upadal i kdysi prosperující sbor. „Chtěli bychom, aby zde kupříkladu ZUŠ pořádala výstavy a koncerty, na které budou místní rádi chodit a setkávat se,“ doplnil koordinátor projektu. (Kutnohorský deník)