Jak se dělá sbor

EMAN nabízí

• kol., JAK SE DĚLÁ SBOR

Texty z kurzu Spolku evangelických kazatelů z r. 2018

Společenství na konkrétním místě, u evangelíků zvané sbor, je pořád základem pro pospolitý život křesťanů. Jak ho v současné době utvářet? Kolem čeho ho soustředit, jak ho otevírat ven? Kdy ještě sbor je sborem a kdy zašel? A jaké jsou širší kontexty tohoto přemýšlení v současné Evropě nebo daleké Jižní Koreji?

Záznam přednášek Petra Galluse (Obcování svatých v 21. století), Martina Prudkého (Jak se dělá Izrael?), Gerda Theissena (Obrazy a sny o církvi v raném křesťanství a v současnosti; Kritika náboženství v katechismu – je to rozpor?), Bokyoung Park (Případ církve Saerom ve městě Pučchon), Vladimíra Zikmunda a Daniele Ženatého (Jak se dělá povšechný sbor), dvojprogramu Romana Mazura a Karla Šimra s tématem „otevřený sbor“, Jakuba Kellera a Tomáše Matějovského (Konec farního sboru) a Bernarda Martina (Co je podstatou? Ježíšovo hnutí nebo instituce?)

Uspořádal Leonardo Tecca

Knižnice SpEKu č. 23, brož., 176 stran, ISBN 978-80-88060-13-0