„…měli byste vědět, že (patriarcha Kirill) má hodinky „jen“ za 35 tisíc dolarů. Úroveň Kirilla z hlediska jeho příjmů bych srovnal s úrovní vedoucího firmy spravující dvacet bytových domů v Moskvě. Rozměry jejich jachet budou přibližně stejné. Státní úředník Vladimir Resin, kteří řídí veškeré stavebnictví v Moskvě a zároveň je poradcem patriarchy pro stavebnictví, nosí na ruce hodinky za milion a půl dolarů.“ (z rozhovoru Petry Procházkové s Nikolajem Mitrochinem o tom, jak na válečné poměry reagují pravoslavné církve v Rusku a na Ukrajině a jaká nová rizika sebou tyto poměry nesou. DeníkN 31. 10. 2022)
…Píseň následující, White Elephant, je v první půli naplněná docela konkrétními odkazy na násilí, které se ve světě dělo v roce 2021. Ale přesně v půli se zlomí, a celý zbytek je chrámovým zpěvem: „There’s a kingdom in the sky. We’re all coming home. A time is coming, a time is nigh, for the kingdom in the sky.“ Jak si to Cave může dovolit? Jak to, že tím lidi, a speciálně Čechy neodradí, jak to, že to od něj berou? (Z úvahy Aleše Wrany, Kazatel Nick Cave, v níž zkoumá, čím Caveovy texty u nás přitahují.)
Martin Zikmund připomněl Den reformace a Martina Luthera mj. slovy: „V nejvyšších myslitelných patrech teologické monumentality se pohyboval právě tehdy, když pokorně hovořil o Kristu a o církvi. Co je církev, to podle něj ví každé malé dítě. Církev – to jsou ti, kdo slyší hlas svého Pastýře. V čemkoli jiném je církev nahraditelná.“