Z redakční pošty

Právě jsem si napsala do Sázavy o pravidelné zasílání Protestanta. Učinila jsem tak po přečtení prosincového čísla. V evangelické církvi jsem teprve od ledna 1990, a proto jsem si s potěšením přečetla o Vašem úmyslu psát i pro „mimocírkevní sympatizanty“. I když k nim už nepatřím. Napíšu Vám, co bych ráda v Protestantu nacházela:

1) především pěkná kázání a promluvy k posílení víry

2) podrobnější informace o nových knihách z Kalicha, ale i jiných nakladatelství

3) aktuality z církve při setrvání v nynějším kritickém tónu – je potřeba k tomu, aby si člověk kompenzoval to, s čím případně nesouhlasí ve vlastním sboru, nebo s tím, co nám poskytuje či zatajuje oficiální tisk – Kostnické jiskry a Český bratr

4) rozhovory o křesťanství (typu článku Křesťanství je náboženství – rozhovor s Milanem Mrázkem)

5) neškodilo by i něco teoretických článků pro rozšíření vědomostí z historie křesťanství

6) ekumenické otázky

Přála bych si, aby Protestant byl nejen sršatý, ale i „hodný“ měsíčník, aby se neobracel jen k duchovním, aby nezápasil jen s redakcemi výše zmíněných časopisů, ale mluvil hlavně k obyčejným věřícím, kteří ocení chytré slovo, ale zároveň touží i po podpoře, pokoji a radosti z evangelia.

Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, aby se Vaše práce s pomocí Boží dařila.

Milada Šmídová, Havlíčkův Brod