Hutně a chutně 6/2014

Paní IH jela ráno do kostela a zapomněla si v tramvaji kabelku. Jela jen jednu stanici z konečné a ztrátu zjistila hned po vystoupení, ale už se nedalo nic dělat. Chodí s berlí, v kabelce měla klíče od bytu a prášky, které musí pravidelně brát, a vše ostatní, co v kabelkách bývá. Žije sama. Ještě na refýži zjistila, že v protisměru jede jiná tramvaj, tak začala mávat berlí, co jí síly stačily, a svojí největší rychlostí běžela na tu druhou tramvaj. Doběhla a řidiči hned svěřila problém s kabelkou. V neděli ráno toho moc nejezdí a řidič věděl, kdo řídí tramvaj, která ho právě v protisměru minula, takže mu zavolal. Opět fenomén neděle ráno zapracoval, jezdí tam jenom slušný kostelní lidi a kabelka již byla odevzdána tomuto řidiči.

Ovšem koleje jsou neoblomitelné, takže paní IH jela ve druhé tramvaji nejdříve na konečnou Spojovací a pak směrem sídliště Řepy stíhala tramvaj tramvají. Ať se jdou vycpat všechny akčňáky s automobilovýma honičkama. Tohle je nářez. Naše osmdesátiletá Lara Croft dostihla svoji kabelku na konečné sídliště Řepy, kde došlo k předání a ještě si báječně popovídala s řidičem cestou zpět, kterýžto měl krásné modré oči. Není ona skvělá?