Vážené čtenářky a čtenáři 10/2009

Letošní ročník časopisu Protestant dospěl k poslednímu číslu. Opět bylo naší snahou a záměrem pozorně sledovat, jaká témata uvádějí do pohybu církev i celou společnost. Na redakčních radách jsme vedli rozhovory o tom, čemu je nezbytné věnovat pozornost, a co je naopak prázdnou bublinou, zbytečně zaměstnávající většinová i církevní média. „Neskákali“ jsme po všem. Snažili jsme se domýšlet a vybírat. Zároveň jsme trvale cítili potřebu ptát se a hledat, zda nám snad něco podstatného neuniká, zda se o slovo nehlásí nové, doposud nepromyšlené otázky.

Křesťanská periodika se v současnosti v Čechách ocitají v hraniční situaci. Nejedna redakce rozvažuje další možnosti své existence. Protestant se navíc nemůže spoléhat na záchranný padák církevních dotací. O to více si vážíme možnosti zaujímat skutečně nezávislou a ekumenickou perspektivu. Děkujeme za Váš zájem a často i aktivní spoluúčast na tvorbě Protestanta a těšíme se, že nám zachováte přízeň.

Do příštího roku Vám přejeme hojnost Božího požehnání.

Jáchym Gondáš

P.S.

Krátká, nikoli však nevýznamná dobrá zpráva: Vydavatel slíbil, že příští rok nebude zvyšovat cenu předplatného