Nadace Divoké husy 6/2015

V první polovině července poletí Divoké husy podat pomocné křídlo Oblastní charitě Vimperk, která působí na území Vimperska a Prachaticka. Jejím posláním je pomáhat seniorům v Domově klidného stáří v Pravětíně u Vimperka a v domácnostech formou terénní pečovatelské služby a zdravotní služby domácí péče. Kromě toho poskytují sociálně aktivizační služby rodinám s dětmi – pomoc s péčí o dítě, jeho výchovou i vzděláním, se zajištěním chodu domácnosti, hospodařením i řešením nepříznivé sociální situace. Osobám v krizi je určena služba s názvem Nexus.

Přispějte od 28. 6. do 11. 7. prostřednictvím veřejné sbírky Lety Divokých hus na podporu činnosti Oblastní charity Vimperk. Výtěžek bude použit pro potřeby seniorů v Domě klidného stáří v Pravětíně, na nákup a obnovu zařízení. Poškozené židle v jídelně se vymění za nové a pořídí se nový kotel na vytápění, který zajistí klientům tepelnou pohodu 24 hodin denně. Přispět můžete na č. ú. 27 000 000/0100, var. symbol 448.

Ve druhé polovině července zaletí Divoké husy se svým pomocným křídlem do Střediska Domov sv. Josefa Oblastní charity Červený Kostelec. Domov sv. Josefa poskytuje od roku 2001 komplexní zdravotní a sociální služby lidem nemocným roztroušenou sklerózou v pokročilém stádiu nemoci. Rehabilitace a individuální přístup ke klientům je nejdůležitější součástí práce personálu s nemocnými. Jejich cílem je zlepšení sebeobsluhy a fyzických schopností pacientů tak, aby jejich život byl i přes toto nevyléčitelné onemocnění kvalitnější. Každoroční návrat mnoha nemocných je dobrou vizitkou práce zaměstnanců Domova svatého Josefa.

Podpořte od 12. 7. do 25. 7. spolu s Divokými husami Oblastní charitu Červený Kostelec, středisko Domov sv. Josefa a přispějte tak na pořízení celoplošného transportního zařízení do pokojů určených pro respitní pobyty nemocných. Zajištění mobility nemocných po celém objektu jim umožní účastnit se nezbytných rehabilitací a terapií a odpadne velmi namáhavá práce personálu s ručním přenášením nemocných několikrát denně mezi vozíkem a lůžkem. Přispět můžete na č. ú. 27 000 000/0100, var. symbol 449.

Děkujeme všem čtenářům měsíčníku Protestant, kteří v průběhu dubna 2015 přispěli prostřednictvím sbírky Nadace Divoké husy následujícím organizacím. OS Náruč obdrží 7 850 Kč, které použije na nákup gastro vybavení do chráněné kuchyně a pekárny. Částku 10 852 Kč se podařilo vybrat pro Chelčický domov sv. Linharta. Vaše peníze přispějí k nákupu automobilu, který najde využití pro svoz klientů domova i pečovatelskou terénní službu. Děkujeme všem čtenářům měsíčníku Protestant za dlouholetou přízeň. Podpořit nás můžete formou DMS HUSY na tel. č. 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, Divoké husy obdrží 28,50 Kč. Můžete přispívat i pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK HUSY na číslo 87777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Více informací najdete na www.darcovskasms.cz