Nadace Divoké husy listopad 2011

Číslo

Divoké husy létají z místa na místo. Kdyby zůstaly na jednom místě, zpohodlněly by a časem by již nebyly schopny vzlétnout. Søren Kierkegaard 

Na začátku listopadu poletí Divoké husy za sdružením Dlouhá cesta. To se zabývá podporou a pomocí rodičům i celým rodinám, které postihla ztráta dítěte v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny. Dlouhá cesta poskytuje nejen odbornou pomoc profesionálních psychologů či terapeutů, ale také prostor k setkávání rodičů nebo členů rodiny se stejnou zkušeností pro vzájemné sdílení emocí a prožitků. Dlouhá cesta se tak snaží pomoci překonávat jednu z nejtěžších životních situací, jakou je ztráta dítěte, a vyrovnat se s ní.

Prostřednictvím Nadace Divoké husy můžete od 29. října do 11. listopadu 2011 přispět do veřejné sbírky na rekondiční pobyt pro pozůstalé rodiny a na výrobu informační brožury pro rodiny, které ztratily dítě.

druhé polovině listopadu pak Divoké husy zamíří do Valašského Meziříčí podpořit Hospic Citadela. V Citadele nabízí důstojné prostředí lidem v poslední fázi života. Starost a péče je zde kladena nejen na zdravotní, ale i psychologické, sociální či spirituální potřeby umírajícího člověka, i jeho rodiny a nejbližších. Citadela je tak místo plné podpory a péče pro klidný odchod člověka.

Od 12. do 25. listopadu 2011 můžete spolu s Divokými husami přispět do veřejné sbírky na nákup lůžkovin, povlečení a matrací pro nově zřízená lůžka v hospici Citadela.

Příspěvky můžete posílat na číslo účtu 27 000 000/0100, var. symbol 353 pro sdružení Dlouhá cesta a 354 pro Hospic Citadela, nebo ve tvaru DMS HUSY na číslo 87777. Cena jedné DMS je 30 Kč, Divoké husy obdrží 27 Kč.