Nadace Divoké husy 4/2021

Ve dnech 25. 4. – 8. 5. 2021 můžete přispět do veřejné sbírky Lety Divokých hus ve prospěch Základní školy a praktické školy SVÍTÁNÍ, o.p.s. Výtěžek z naší společné sbírky použijí na opravu školní budovy a vybavení tříd.

Základní a Praktická škola SVÍTÁNÍ poskytuje vzdělávání a navazující služby dětem a mladým lidem se zdravotním kombinovaným postižením z celého Pardubického kraje. Cílem školy je nabídnout žákům komplexní péči a připravit je na pracovní a sociální uplatnění ve společnosti.

Příspěvky můžete posílat na č. ú. 27 000 000/0100, var. s. 575.

Ve dnech 9. – 15. 5. 2021 můžete přispět do veřejné sbírky Lety Divokých hus ve prospěch Hospice sv. Jana N. Neumanna, o.p.s., který poskytuje paliativní lékařskou péči těm, u nichž vítězná medicína vyčerpala všechny své možnosti. Svým pacientům garantují, že nebudou trpět nesnesitelnou bolestí, v posledních chvílích nezůstanou osamoceni a za všech okolností zůstane zachována jejich lidská důstojnost. Výtěžek z naší společné sbírky bude použit na nákup přenosného kyslíkového koncentrátoru do půjčovny kompenzačních pomůcek. Příspěvky můžete posílat na č. ú. 27 000 000/0100, var. s. 576.

Ve dnech 16. – 29. 5. 2021 můžete přispět do veřejné sbírky Lety Divokých hus ve prospěch Farního sboru ČCE v Černošíně. Výtěžek z naší společné sbírky bude použit na náklady spojené se zateplením domu a na novou fasádu kazatelské stanice Lestkov.

Evangelický sbor v Černošíně a jeho kazatelská stanice v Lestkově se již od doby osidlování pohraničí v poválečných letech staly střediskem duchovního i kulturního života obcí. V posledních letech se díky farářce sboru a vězeňské kaplance zaměřují na problematiku dalších osudů vězňů po propuštění a využívají tradice, církevní sítě i jejich nemovitostí k poskytování pomoci. Příspěvky můžete posílat na č. ú. 27 000 000/0100, var. s. 577.