Hutně a chutně 10/1997

Evangelický kostel v Heršpicích u Slavkova (sídle to vydavatelství EMAN) se v poslední době stal opět středem mediálního zájmu. Místo konverze TGM bylo zmíněno v pořadu Křesťanského magazínu o tajemníku WARC Milanu Opočenském (a byla to jedna z nejdůvěryhodnějších informací?!). V sobotu 29. 11. jej pak krátce navštívil předseda poslanecké sněmovny Miloš Zeman. Obdržel pří té příležitosti knížku Boženy Komárkové Lidská práva, za kterou poděkoval se slovy: Děkuji. Se zájmem si ji přečtu. Petr Uhl nám neustále vytýká, že se příliš zajímáme o sociální otázky a málo o lidská práva.

Redakční rada Protestanta bude rozšířena již o druhého, oficiálního Mgr. Po Janu A. Dusovi se jím 4. 12. 1997 stane Jiří Šimsa, absolvent ETF UK. Jemu i všem dalším magorům a megerkám gratulujeme!

Dává mi důvěru a ponechává svobodu, libuje si vedení ČCE Miloš Rejchrt v reportáži Faráři v médiích v magazínu LN 5. 12. 1997.

Při bohoslužbách s vysluhováním večeře Páně na 1. adventní neděli v Červeném kostele v Brně sloužil P. Josef Kuře, SJ (viz rozhovor v Protestantu 8/97).